Rezervovat
Po - Pá dle tel. domluvy
+420 603 178 362
info@terapiejihlava.cz

Psychologické poradenství pro děti

Přichází v okamžiku, kdy je vaše dítě ve stresu či se nachází v krizové situaci a vyhledáváte pomoc pro další životní nasměrování vašich ratolestí. Psychologické poradenství je krátkodobějšího charakteru a nezachází se do větší hloubky a podstaty jako při psychoterapii. Konzultace mohou být zaměřeny na oblast rodinnou, školní, sportovní. Styly a techniky jsou v psychologickém poradenství vždy individuální dle přístupu psychologa.

Při psychologické konzultaci ráda používám dialog, hledání řešení, aktivní poradenství, analýzu situace či experimentování atd… Občas též zapojíme techniky z koučování či psychoterapie, jelikož jsou to odvětví blízce spojené. Například mohu uvést mindfulness, afirmační-meditační techniky, techniky kreslení, KBT terapie, Gestalt přístup, behaviorální modifikace, Humanistický a Rogersovský terapeutický přístup, bioenergetika. Při psychologickém poradenství u specifických poruch učení je zapojena terapeutická metoda MOVETERAPIE.

Rodič přichází společně s dítětem na psychologické poradenství s přesně uvedenou zakázkou a poradenství je na plánováno v rámci 2 až 4 sezení, ale někdy i 1 sezení je dostačující.

Ukázka zakázek od rodičů a jejich dětí:

  • Problematika ve škole, na sportovišti – tzv. pracovní mobbing, bossing, staffing

  • Rozvod rodičů

  • Psychosomatika

  • Výkonové přetížení

  • Specifické poruchy učení – dysfunkce učení

Domluvit osobní konzultaci